KS Kleszczów vs LKS Borowik Szczejkowice sobota 13.03.2021 godz 15.00
Klub Sportowy Kleszczów Żory wznawia rozgrywki w Klasie A Podokręgu Rybnik.
13.03.2021. godz. 15.00 KS Kleszczów Żory - LKS Borowik Szczejkowice. Boisko SP 13 Żory, os. Pawlikowskiego 40.
Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.
Już w najbliższą sobotę, 13 marca 2021 r. o godz. 15.00 na boisku SP 13 Żory, zespół seniorów KS Kleszczów Żory przystąpi do rozgrywek mistrzowskich w Klasie A.
Na początek zaległy mecz z rundy jesiennej z Borowikiem Szczejkowice.
Drużynę KS Kleszczów Żory czeka bardzo trudne zadanie, w walce o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek, w swoim debiutanckim sezonie.
Ale "dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe" i może się jeszcze wiele zdarzyć i wydarzyć ...?!
Po 15 meczach zespół zajmuje 15 - przedostatnie miejsce z dorobkiem 5 punktów (1 zwycięstwo, 2 remisy, 12 porażek), bramki 16-47.
Sobotni przeciwnik ze Szczejkowic zajmuje 16 - ostatnie miejsce, również z 5 punktami (1 zwycięstwo, 2 remisy, 12 porażek), bramki 17-75.
Jednak okres przygotowawczy, wyniki gier kontrolnych oraz wzmocnienia drużyny Borowika Szczejkowice wskazują na nich, jako faworyta tego meczu "na szczycie dołu tabeli".
Jednak "piłka jest okrągła a bramki są dwie, albo my wygramy lub oni" jak mawiał nasz polski Trener Stulecia, Pan Kazimierz Górski.
Kadrę, grającego trenera, Dariusza Strączka w rundzie wiosennej 2021 r. tworzą zawodnicy:Baron Kamil, Bartosek Oskar, Brzyszkowski Adam, Cebo Karol, Czuber Łukasz, Frysz Karol, Gajer Łukasz, Hupka Filip, Jankowiak Adrian, Jankowiak Wojciech, Kaczmarczyk Mateusz, Kowalczyk Krzysztof, Porwisz Jacek, Skoneczny Piotr, Skrocki Andrzej, Staniek Marcin, Szczerbiak Michał, Tomecki Piotr, Tomecki Wojciech oraz juniorzy z drużyny trenera Mietka Jakubowskiego:
Bizoń Paweł, Gliszczyński Szymon, Głowacz Marek, Kisiel Jacek, Lada Jakub, Orłowski Konrad, Orłowski Sylwester i Piaskowski Dominik.
Działalność klubu i udział w rozgrywkach KS Kleszczów Żory jest wspierana przez Miasto Żory oraz liczne grono darczyńców i sponsorów.